តម្លាភាព ឯករាជ្យភាព និងការមិនប្រកាន់បក្សនយោបាយ នឹងជួយស្ថាបនា អង្គការមួយដែលធ្វើឲ្យមានការគោរពនិងជំនឿទុកចិត្តក្នុងចំណោម ប្រជាពលរដ្ឋ ម្ចាស់ជំនួយអន្តរជាតិ និងអ្នកគាំទ្រ។
ការចូលរួមធ្វើឲ្យមានការផ្លាស់ប្ដូរ
ទោះបីជា ពលរដ្ឋចូលរួម ឬមិនចូលរួម​​យ៉ាងសកម្មក្ដីក្នុង​ការ​សម្រេចចិត្ត ដែលជះឥទ្ធិពល​ដល់ពួកគេ វាមិនត្រឹមតែជាលក្ខណៈវិនិច្ឆ័យមូលដ្ឋានមួយ ដែលសម្គាល់ថាជាលទ្ធិប្រជាធិបតេយ្យ ដែលខុសពីសង្គមផ្តាច់ការប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែ វាក៏ឆ្លុះបញ្ចាំងពីគុណភាពនៃសេវាសាធារណៈ ហើយទីបំផុត គឺគុណភាពនៃជីវិតតែម្ដង។ នៅ API យើងបានព្យាយាមយ៉ាងអស់ពីសមត្ថភាព ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ចូលរួម​របស់​ប្រជាពលរដ្ឋ ក្លាយជារឿងតែមួយគត់ដែលមានសារៈសំខាន់ ជាពិសេសនៅថ្នាក់មូលដ្ឋាន។
ការជម្រុញរបស់យើងក្នុងការទទួលបានព័ត៌មាន
នរណាម្នាក់ ដែលធ្លាប់ព្យាយាមចង់បានឯកសារ ឬអាជ្ញាប័ណ្ណផ្លូវការ ចង់បើកក្រុមហ៊ុន ធ្វើការលើគម្រោងស្រាវជ្រាវ ឬគ្រាន់តែចង់ជៀសវាងការគិតប្រាក់កម្រៃហួសកម្រិតនោះ សុទ្ធសឹងតែអាចជាធ្វើជាសាក្សីបានថាការទទួលបានព័ត៌មានពិតជាសំខាន់ និងគួរឲ្យទុកចិត្តបានប៉ុណ្ណានោះ។ នៅ API យើងតែងតែចាត់ទុកការទទួលបានព័ត៌មានជាអាទិភាពមួយ ក្នុងចំណោមអាទិភាពចម្បងរបស់យើង ហើយក៏ធ្វើការតស៊ូមតិសម្រាប់ច្បាប់ទាក់ទងនឹងសិទ្ធិជាមូលដ្ឋាននេះ ក៏ដូចជាសម្រាប់ស្ថាប័នសាធារណៈ ដែលគោរពតាមវាផងដែរ។
ការពិត និងតួលេខរបស់ API
ក្នុងរយៈពេល ១៥ ឆ្នាំកន្លងមកនេះ អង្គការរបស់យើងបានធ្វើដំណើរយ៉ាងវែងឆ្ងាយពីកម្មវិធីតូចមួយ ដែលបង្កើតឡើងដោយដៃគូអន្តរជាតិរបស់យើង រហូតបានក្លាយជាតួអង្គល្បីឈ្មោះ ដែលដើរតួនាទីឈានមុខគេ នៅក្នុងសង្គមស៊ីវិលក្នុងស្រុក។ ឥឡូវនេះ យើងមានសកម្មភាពក្នុខេត្តជាង ២ ភាគ ៣ នៃខេត្តសរុបរបស់ប្រទេសកម្ពុជា ហើយយើងកំពុងតែអនុវត្តគម្រោងជាង ១០ ក្នុងពេលបច្ចុប្បន្ន។
ប្រជាពលរដ្ឋអាចផ្លាស់ប្ដូរគោលនយោបាយបាន
គ្មាននរណាម្នាក់សប្បាយចិត្តនឹងច្បាប់ និងបទបញ្ញត្តិទាំងអស់ នៃប្រទេសដែលខ្លួនកំពុងតែរស់នៅនោះទេ។ មានច្បាប់ខ្លះមិនអាចការពារសិទ្ធិរបស់យើងបានល្អគ្រប់គ្រាន់នោះឡើយ ចំណែកឯច្បាប់ផ្សេងទៀត អាចមានការដាក់កម្រិតរឹតត្បិត ដែលយើងគិតថាមិនមានភាពយុត្តិធម៌ ឬមិនមានភាពច្បាស់លាស់គ្រប់គ្រាន់ ដែលការណ៍នោះ វាប្រៀបបានដូចជាការធ្វើបាបយើងដូច្នោះដែរ។ នៅ API យើងជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំថា ប្រជាជនអាចផ្លាស់ប្តូរច្បាប់ និងគោលនយោបាយ ហើយតាមកំណត់ត្រានៃការតស៊ូមតិរបស់យើងបានបង្ហាញថា យើងពិតជាគិតត្រូវមែន។
ចក្ខុវិស័យយើង
ប្រទេសកម្ពុជាមានវប្បធម៌ជាតិនៃភាពសុខដុមរមនា ជាមួយស្ថិរភាពនយោបាយ និងសេដ្ឋកិច្ច ការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយចីរភាព អភិបាលកិច្ចតាមបែបប្រជាធិបតេយ្យ និងការការពារសិទ្ធិមនុស្សដើម្បីអនាគតដ៏រុងរឿងសម្រាប់ទាំងអស់គ្នា។
បេសកកម្មយើង
ដើម្បីបម្រើតម្រូវការអភិវឌ្ឍន៍សង្គម និងលទ្ធិប្រជាធិបតេយ្យរយៈពេលវែងរបស់ប្រទេសកម្ពុជាតាមរយៈការពង្រឹងសិទ្ធិអំណាចប្រជាពលរដ្ឋក្នុងការប្រាស្រ័យទាក់ទងជាមួយរដ្ឋាភិបាលដើម្បីការពារសិទ្ធិរបស់ពួកគេ។
គោលបំណងយើង
នៅត្រឹមឆ្នាំ ២០២៨ ប្រទេសកម្ពុជានឹងកាន់តែមានភាពសុខដុមរមនា មានបរិយាបន្ន និងការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយចីរភាព អភិបាលកិច្ចល្អ និងការគោរពគោលការណ៍ប្រជាធិបតេយ្យ និងសិទ្ធិមនុស្ស។